PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przeprowadzki i Przewozy Towarów

Przewozy w naszej firmie są realizowane w szerokim spektrum usług transportowych. Rozmaite instytucje i firmy coraz częściej zmieniają lokalizację, osoby prywatne w poszukiwaniu pracy przenoszą się z miasta do miasta, powszechniejsze stają się też zakupy przez Internet i dowozy różnych ponadgabarytowych towarów. Niektóre zamówienia wymagają transportu mebli, wyposażenia AGD i RTV, lub materiałów budowlanych, a to z kolei wymusza na nas większą elastyczność usług i działanie w różnych segmentach klientów.

Przewóz towarów na paletach
W wypadku transportu towarów na paletach załadunek i wyładunek odbywa się w uporządkowanej formie, najczęściej za pośrednictwem wózków widłowych. Podczas transportu towar musi być odpowiednio zabezpieczony. Większe przedmioty mocowane są do palet za pośrednictwem śrub, inne owijane są streczem, który zapobiega ewentualnemu przesuwaniu się towaru na palecie lub zsuwaniu z palety, a także chroni przed uszkodzeniami.

Przeprowadzki
przeprowadzkiW przypadku transportu mebli lub urządzeń AGD i RTV, każda firma transportowa z reguły ustala własne warunki, jednak w naszym wypadku oprócz terminowości i solidności zapewniamy bezpieczny przewóz towaru. Zdajemy sobie bowiem sprawę, iż klienci powierzają nam często rzeczy dla nich wartościowe, i oczekują bezpiecznego przewiezienia ich i wniesienia pod wskazany adres. Dlatego też do każdego urządzenia czy mebla podczas przeprowadzki podchodzimy w sposób wyjątkowo fachowy.
Lodówki muszą zawsze być przewożone w pozycji pionowej. Przewóz pralki wymaga wcześniejszego unieruchomienia bębna. Wszystkie przedmioty muszą ponadto być zabezpieczone w taki sposób, by nie uległy uszkodzeniu tj: porysowaniu, wgnieceniu czy potłuczeniu. Elementy szklane najczęściej zabezpiecza się folią bąbelkową lub zakleja taśmą samoprzylepną, aby w sposób maksymalny unieruchomić na czas transportu przewożone meble czy inne towary.
Dzięki temu, w przypadku potłuszczenia się np. szyby, jej fragmenty nadal trzymają się razem i nie stanowią zagrożenia pokaleczeniem w czasie przenoszenia czy rozpakowywania. Samo wnoszenie i wynoszenie z auta przedmiotów uzależnione jest od ich masy i gabarytów, dlatego ich odpowiednie rozmieszczenie i kolejność załadunku i wyładunku ma tu również znaczenie. Mniejsze przedmioty  wynoszone są ręcznie, większe za pośrednictwem specjalnych pasów które odciążają tragarzy. Usługi transportowe to jedno, natomiast zorganizowanie całej przeprowadzki to już zadanie dużo bardziej skomplikowane, i wymagające często odpowiedniego podejścia do tematu.

Transport z wniesieniem
Nasza firma transportowa w swoim pakiecie oferuje przewóz towarów i przeprowadzki kompleksowe z wniesieniem. Przewóz może odbywać się nie tylko w rejonie samego miasta, ale  również całego kraju, a nawet wyjazdów zagranicznych. Przedmioty do przewozu zazwyczaj zabezpiecza sam klient. Chodzi tu o zapakowanie  mniejszych elementów w kartony. Owinięcie szkła i rzeczy delikatnych, a następnie właściwe oznakowanie kartonów. Napis „Szkło” dla firmy transportowej jest wystarczającą informacją, jak z danym kartonem się obchodzić i gdzie go na samochodzie umiejscowić. Przewóz rzeczy klient może zamówić w formie samego transportu, jak i kompleksowej usługi, polegającej na wyniesieniu i wniesieniu wszystkich przewożonych przedmiotów.

Przeprowadzki firm i urzędów
Obecnie rynek usług transportowych coraz gwałtowniej się rozwija i sprawia, że ceny są coraz bardziej konkurencyjne. Jednak wybór najtańszego transportu do przewozu towarów lub przeprowadzki  nie zawsze jest właściwym rozwiązaniem. Brak odpowiedniego doświadczenia, dobrze przygotowanego samochodu, i wiedzy potrzebnej przy przeprowadzkach może skutkować dla nas poważnymi problemami.

Dlatego coraz bardziej wyspecjalizowane firmy, tak jak nasza, bez problemu podejmują się przeprowadzek całych urzędów, sklepów czy instytucji, nie bojąc się takich przedsięwzięć. Przeprowadzka tego typu wymaga już naprawdę odpowiedniej logistyki, przestrzegania procedur, niejednokrotnie specjalnego zabezpieczenia przewożonych dokumentów oraz komputerów.  Nie jest to tylko kwestia zabezpieczenia przed osobami postronnymi ale również warunkami atmosferycznymi czy innymi problemami. Komputery poza wilgocią, muszą być zabezpieczone przed działaniem zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur oraz nadmiernymi wstrząsami.